Kamera ve Güvenlik Sistemleri


  Cctv kamera sistemleri istediğiniz yerden evinize göz kulak olmanızı sağlar. Ev Dışındayken evinizde olup bitenleri uzaktan izleme şansına sahip olabilirsiniz örneğin: İşyerinizde iken çocuğunuzu ve bakıcınızı uzaktan izleyebilir ve istenmeyen davranışları kontrol altında tutabilirsiniz. Canlı görüntü aktarımı, sesli izleme, güvenli network ortamı gibi özellikleri sayesinde cctv kamera ve IP kamera kullanımı yaygın hale gelmiştir. Görüntüleri, belirli zaman aralıklarında cctv kameraların belleğine, bilgisayar harddiskine ya da bir kayıt cihazına geçici ya da kalıcı olarak kaydedebilir, eve döndükten sonra boş bir zamanınızda bu görüntüleri izleyebilirsiniz.

  Asl Güvenlik kamera sistemlerinde keşif ve projelendirmeden, kablolama ve altyapının oluşturulması, sistemin teslim edilmesine ve kurulumdan sonra çıkabilecek sorunlara kadar her konuda destek vermektedir.

  Kamera sistemi konusunda karar verecek olanlar CCTV için güvenlik amaçlarını analiz etmelidir. CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

Kamera Sistemi Kurulurken dikkat edilmesi gerekenler

 • Görüntüsü aktarılacak olan alanda gece(Işıksız Ortam) görüntü kayıdı veya izleme yapılıp yapılmadığına dikkat edilmeli görüntüsü aktarılacak olan alanda sadece gece görüntü kaydı yapılıp izleme yapılacak ise "GECE GÖRÜŞLÜ" kamera alınmalıdır.Gece Görüşlü kameralarda IR (IRILLUMINATOR) ledleri mevcuttur IR sayısı fazla olan kamerada daha kesin çözüm elde edilmektedir.
 • İzlenecek alanda üst düzey görüntü kalitesi ve alanın net görüntülenmesi isteniyor ise kameranın özelliği olan sensör değerinin küçük olmasına dikkat edilmelidir
 • İzlenecek alanda hangi yapıda kamera kullanılması gerektiğine dikkat edilmeli ve uygun olan Dome, Speeddome, İp veya CCD kamera kullanılmalıdır.
 • Geniş açı talep ediliyor ise lensdeki mm değerinin küçük olması gereklidir
 • Uzunluk talep ediliyor ise mm değerinin büyük olması gereklidir
 • İhtiyaç duyulan lensin Autoiris veya Standart özellikte olmasına dikkat edilmelidir.
 • Görüntü kaydının ve görüntü aktarımının gerçek zamanlı olması talep ediliyor ise seçim yapılması gereken ürünün FRM değerinin yüksek olmalıdır.FRM değeri/Kamera adeti Yaptığınızda kamera başına 25FRM düştüğü taktirde alacağınız kart veya cihaz gerçek zamanlıdır.
 • Kayıt edilen görüntüyü veya monitöre aktarılan görüntünün uzaktan erişim ile izlenilmesi talep ediliyor ise uzaktan erişim özelliğine sahip olan Kart vey Dijital kayıt cihazı alınmalıdır.
 • Dijital kayıt cihazlarında HDD dahil değildir.
 • PCI kartların yazılım desteği mevcuttur ve uzaktan erişim için kutu içerisinde ki yazılım veya internet explorer kullanılabilir.
 • 4 (dört)kanal PCI kartlarda üzerine dahil 4 adet BNC girişi mevcuttur.4 kanal üzerindeki kartlarda Kutu içinden 8'li,16'lı ve 32'li gibi çoklayıcılar çıkmaktadır. İç Ortam veya Dış ortam Muhafazası Seçimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Husular:
 • Kullanılan Kameranın bulunduğu ortam gereğince muhafaza alınmalıdır.Soğuk hava şartlarında görüntü aktarımı yapan kameralar için Rezistanslı muhafaza kullanılmalıdır

  Kamera sisteminde kullanılacak kameraların özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğunun yanında kullanılan kabloların kaliteli olması ve kayıt sisteminin de stabil çalışması çok önemlidir. Gerekli olduğu durumlarda kayıtlara ulaşamamak yaptığınız yatırımın boşa çıkması anlamına gelir.

Copyright © 2016 | Asl Güvenlik & Otomasyon Sistemleri